25 czerwca, 2024

Skąd wziąć pieniądze na systemy fotowoltaiczne?

Row of house with solar panels on roof on blue sky background. 3d illustration

Cena systemów fotowoltaicznych nie jest zachęcająca. Nie ma się więc czemu dziwić, że tak mało osób jest zainteresowanych montażem paneli przy swoich domach, firmach, czy w gospodarstwach rolnych. Na szczęście można postarać się o dofinansowanie, dzięki czemu bez problemu będzie można zakupić panele słoneczne oraz zamówić ich montaż.

Jedną z takich propozycji jest ulga termomodernizacyjna, która została wprowadzona w 2019 roku. Dzięki niej można odliczyć ulgę, która to zgodna jest z Rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 21 grudnia 2018. Uwaga! Wysokość ulgi nie może przekroczyć łącznie 53 000 zł.

Wśród innych propozycji, na jakie mogą liczyć nasi rodacy chcący zakupić panele słoneczne jest specjalne dofinansowanie dla rolników. Wysokość dofinansowania zależeć będzie od mocy instalacji. Wszystkie szczegóły dokładnie opisane są w programie, dlatego właściciele gospodarstw rolnych proszeni są o zapoznanie się z właściwymi zapisami. Dostępny jest również program Czyste Powietrze, które otwiera furtkę osobom posiadającym domy jednorodzinne. Przy tym programie, aby otrzymać dofinansowanie, trzeba spełniać odpowiednie warunki finansowe. Przykładowo: dla gospodarstw domowych jednoosobowych dochód nie może przekraczać 1960 zł miesięcznie. Warto zapoznać się z zapisami odnoszącymi się dla gospodarstw wielorodzinnych.

Takie programy, które w dużej mierze finansowane są ze środków unijnych są dobrą okazją do tego, aby zakupić funkcjonalne panele słoneczne, dzięki którym można w przyszłości pozwolić sobie na oszczędności. Sprawdź https://suntrack.pl