25 czerwca, 2024

Od czego zacząć sprzątanie kuchni?

Od czego zacząć podczas sprzątania kuchni?

Sprzątanie kuchni to duża praca, zwłaszcza w domu, który był użytkowany przez dłuższy czas. Jak robisz to po raz pierwszy, lub jak robisz to po długim czasie zaniedbania, może być trudno wiedzieć, gdzie zacząć. Oto kilka wskazówek, od czego zacząć czyszczenie kuchni:

Piekarnik: Pierwszym miejscem, od którego większość ludzi zaczyna jest piekarnik. Zazwyczaj jest on pokryty wieloletnim tłuszczem i brudem, który zapiekł się na bokach, półkach i drzwiach. Zanim zaczniemy skrobać te wszystkie rzeczy, włączamy brojler, ustawiamy go na 500 i otwieramy drzwiczki. Spali to tłuszcz pozostały na drzwiach i pozwoli nam na łatwiejsze skrobanie. Następnie spryskujemy każdą powierzchnię piekarnika silnym środkiem do czyszczenia piekarników i pozostawiamy go na noc. Rano wycieramy wszystkie powierzchnie gąbką nasączoną gorącą wodą z octem. Po oczyszczeniu i wysuszeniu, nakładamy wysokotemperaturową powłokę emaliową, która zabezpiecza przed gromadzeniem się osadów w przyszłości.

Następnym etapem jest zlew: Zaczynamy od napełnienia zlewu gorącą wodą i odrobiną płynu do naczyń. Następnie używamy starej szczoteczki do zębów, aby wyszorować wszystkie zaklinowane miejsca.

Więcej na singlezone.pl