25 maja, 2024

PRACA W PROJEKCIE A KONSTRUKCJE

Konstrukcje stanowią podstawę sprawnie przeprowadzonej realizacji, dlatego ważne jest, aby były wykonane w precyzyjny i staranny sposób. W pracy projektanta ogromne znaczenie ma wykorzystywany przez niego program. Konstrukcje budowlane stanowią trzon realizacji, ale pamiętać należy, ze są one częścią większej całości i nie można ich rozpatrywać w oderwaniu od szerszego kontekstu.

Wszystkie, nawet na pozór niezwiązane ze sobą kwestie jak obliczenia konstrukcji, ich analiza czy następnie tworzenie projektu na ich podstawie są ze sobą nierozerwanie związane, a dzięki temu koniecznie jest rozpatrywanie ich w kontekście wspólnego dążenia do wyznaczonego celu.

Producent oprogramowania SCIA dążyli do tego, żeby stworzyć kompleksowe rozwiązanie, które będzie dla projektantów, konstruktorów i architektów pomocą we wszystkich etapach pracy nad projektem. Ważne jest, aby działania były spójne i zmierzały w jednym kierunku już od momentu kreowania koncepcji, poprzez realizację, kończąc na oddaniu budynku do użytku. Producenci zadbali też o to, aby dać użytkownikom dostęp do bardziej zaawansowanych i wyspecjalizowanych do jakich zaliczyć można Allplan Bridge. Program ten przeznaczony jest typowo do tworzenia konstrukcji mostów.

Duże spektrum możliwości programu SCIA czyni go najlepszym wyborem do wszelkiego rodzaju obiektów zarówno przemysłowych, jak i użytkowych. Intuicyjny i prosty w obsłudze interfejs czynią ze SCIA narzędzie dobre dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników.

Bardzo ważną funkcją programu jest możliwość generowania pełnej dokumentacji w systemie, następnie przechowywanie jej w programie, a wreszcie wprowadzanie do niej zmian w czasie rzeczywistym przez wszystkich uczestników projektu. Taki zabieg sprawia, że zakup SCIA staje się dalekosiężną oszczędnością – dzięki inwestycji w program możemy mieć pewność, że zaoszczędzimy na wynajmie powierzchni magazynowych i archiwów.