25 maja, 2024

Kolorowe soczewki kontaktowe – nowa moda?

Czy kolorowe soczewki kontaktowe to nowa moda? Podniecenie związane z przymierzaniem pary kolorowych soczewek kontaktowych może być całkiem kuszące. W końcu nie codziennie można zobaczyć siebie z różnymi kolorami na oczach!

 

To tylko krótka informacja dla wszystkich moich czytelników, którzy zastanawiają się nad wypróbowaniem kolorowych soczewek. Wiele osób naprawdę kocha sposób, w jaki wyglądają i czują się, gdy je noszą, ale chcę podzielić się z wami jedną rzeczą…

 

Kiedy zaczniesz nosić kolorowe kontakty, możliwe jest, że twój wzrok zostanie naruszony. Może się okazać, że podczas ich noszenia nie widzisz tak dobrze jak kiedyś.

 

Co stoi za tym zjawiskiem? Jest to spowodowane czymś, co nazywa się “decentracją soczewki”, co oznacza, że kolorowa soczewka kontaktowa nie jest umieszczona idealnie na rogówce (przezroczystej powierzchni z przodu oka). W rezultacie światło przechodzące przez soczewkę jest zniekształcone… a to wpływa na Twoje widzenie.

 

Jest więc wiele powodów, dla których warto przemyśleć zakup kolorowych kontaktów. Możesz mieć problemy z lepszym widzeniem niż wcześniej, a nawet możesz mieć podrażnienie lub infekcję oka! Co więcej, jeśli planujesz prowadzić samochód lub wykonywać jakieś czynności, w których wzrok jest ważny, możesz rozważyć unikanie soczewki kolorowe korekcyjne. Więcej na: clothy.pl.