20 lipca, 2024

Pogoda w Polsce

Ze swoimi wspaniałymi krajobrazami, tętniącymi życiem miastami i barwną kulturą, Polska jest coraz bardziej popularnym celem podróży. Niezależnie od tego, czy planujesz city break w Krakowie, czy wycieczkę na łono natury w Tatrach, będziesz chciał wiedzieć jakiej pogody możesz się spodziewać odwiedzając ten piękny kraj. Przeczytaj dalej, aby poznać pogodę w Polsce w ciągu całego roku. Pogoda w Polsce

Cztery pory roku w Polsce

Choć dla niektórych może to być zaskoczeniem, w Polsce występują cztery pory roku – wiosna, lato, jesień i zima. Zimy są zazwyczaj zimne i śnieżne, ale mogą też przynieść jasne, słoneczne dni z temperaturą powyżej zera. W niektórych latach opady śniegu mogą rozpocząć się już w październiku i trwać aż do kwietnia! Średnia temperatura w miesiącach zimowych wynosi około 0°C (32°F), choć w nocy może spaść nawet poniżej -20°C (-4°F).

Lato w Polsce jest krótkie, ale słodkie, a temperatury często sięgają 25-30°C (77-86°F). Wtedy też występują najdłuższe godziny światła dziennego – do 17 godzin dziennie! W związku z tym lato to idealny czas na odkrywanie i spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Wiosna ma tendencję do bycia bardziej mokrą niż inne pory roku, podczas gdy jesień przynosi chłodniejsze temperatury i często nieprzewidywalne wzorce pogodowe.

Niezależnie od pory roku, w której planujesz odwiedzić Polskę, ważne jest, aby być przygotowanym na wszystkie rodzaje pogody! Od balsamicznego lata wypełnionego słońcem do lodowatej zimy z opadami śniegu trwającymi miesiącami, ten zróżnicowany kraj oferuje coś innego w każdym sezonie. Badając wcześniej klimat, możesz upewnić się, że Twoja podróż przebiegnie bez problemów i będziesz mógł cieszyć się wszystkim, co Polska ma do zaoferowania!