25 czerwca, 2024

Jak wygląda prysznic walk-in?

źródł: pixabay.com/La-Belle-Galerie

Prysznic typu walk-in to element wyposażenia łazienki, który łączy w sobie funkcje wanny i kabiny prysznicowej. Zaprojektowany jest z myślą o osobach, które mają trudności ze schylaniem się lub staniem przez dłuższy czas, takich jak osoby starsze lub niepełnosprawne. Może być zbudowany z płytek, szkła lub tworzywa sztucznego i może być zainstalowany w istniejących łazienkach. Zapraszamy na portal slowdom.pl

Prysznice Walk-in są zazwyczaj wystarczająco duże, aby pomieścić osoby niepełnosprawne, ale mają też inne zalety:

  • Są bezpieczniejsze niż wanny, ponieważ nie trzeba nadepnąć na krawędź, aby do nich wejść.
  • Oszczędzają miejsce, ponieważ zastępują zarówno wannę, jak i prysznic, co oznacza, że w domu potrzebna jest mniejsza ilość armatury.
  • Dzięki nim możesz poświęcić więcej czasu na kąpiel, nie martwiąc się o zalanie łazienki.

Prysznic typu walk-in to element wyposażenia łazienki o dużej powierzchni i bez drzwi. Jest on przeznaczony dla osób niepełnosprawnych ruchowo, które potrzebują przestrzeni do manewrowania.

Prysznic typu walk-in jest tak zaprojektowany, by ułatwić osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich lub korzystającym z lasek bezpieczne wejście i wyjście spod prysznica bez uderzania głową o framugę drzwi, lub kłopotów ze wstaniem po usadowieniu się na ławce wewnątrz kabiny prysznicowej. Są to ważne cechy bezpieczeństwa dla osób, które mają problemy z chodzeniem lub wstawaniem z powodu bólu stawów, lub innych problemów zdrowotnych, takich jak choroba Parkinsona lub ofiary udaru, które mogą mieć problemy z równowagą z powodu skutków ubocznych leków, takich jak zawroty głowy spowodowane lekami przyjmowanymi przez pacjentów z chorobą Alzheimera.