25 maja, 2024

Jak wybrać wózek spacerowy?

Jeśli chodzi o wózki spacerowe, to mamy szerokie pole do popisu. Wybór jest naprawdę przeogromny. Na co zwrócić uwagę oglądając w sklepie wózki spacerowe? Pierwsza kwestia to na pewno waga. Spacerówka w przeciwieństwie do głębokiego wózka powinna być naprawdę lekka. Ciężko będzie wnosić wózek razem z dzieckiem, jak i także z zakupami po schodach każdego dnia. Powinien on mieć maksymalnie siedem kilo. Optymalnie powinien ważyć sześć kilo. Im mniejsza waga, tym mniej mechanizmów w danym wózku. Warto wybrać zależnie od potrzeb indywidualnych.

Nie bez znaczenia jest także rozmiar po złożeniu. Podczas wyboru wózka sprawdzić powinniśmy jego wymiary w standardowej wersji, jak i także po złożeniu. Dzięki temu będziemy wiedzieli czy spacerówkę możemy transportować łatwo czy też przechowywać w niewielkim mieszkaniu. Kiedyś właśnie z powodu niewielkiego rozmiaru po złożeniu były popularne parasolki. Obecnie rodzice mają o wiele większy wybór. O wymiarach wózka najczęściej decydują także akcesoria, specjalne torby czy też elementy, które chronią przez atmosferycznymi warunkami. Na pewno sprawiają, że wózek jest większy.

Na sam koniec sprawdźmy głębokość oraz wysokość siedziska. Siedzisko w spacerowych wózkach powinno być wyprofilowane, jak i także na tyle głębokie oraz szerokie, aby dziecku zapewnić podróżowanie komfortowe nawet w kombinezonie zimowym. Zagłówek usztywniony zwiększa znacznie wygodę oraz do tego bezpieczeństwo dziecka. Niektóre spośród modeli pozwalają na zmianę kierunku siedzenia dziecka. Sama szerokość siedziska znajdować się powinna w przedziale trzydziestu do trzydziestu dwóch centymetrów. Dzięki temu dziecko ma zapewniony odpowiedni komfort podróżowania, a do tego sprawi, że maluszek nie będzie “pływał” w wózku.