20 lipca, 2024

Czego potrzebuje nasz niemowlak?

Urządzanie pokoju, jak i także organizacja wyprawki niemowlęcej mogą być jednym ze wzruszających najbardziej momentów, gdy oczekujemy dziecka. Dobra organizacja zaowocuje tym, że będziemy mieli wszystko dla niemowlaka po powrocie z porodu. Warto nie tylko zadbać o walory estetyczne, ale głównie o bezpieczeństwo oraz aspekt praktyczny. Lista potrzebnych nam rzeczy jest dosyć długa.

Jeśli zrobimy sobie listę zakupów – wszystko dla niemowlaka, to możemy się przerazić ilością pozycji. Skupmy się przede wszystkim na wyborze łóżeczka. Kierujmy się tutaj tylko i wyłącznie bezpieczeństwem. Łóżeczko musi mieć regulowaną wysokość stelaża. Obniżamy ją razem z wiekiem dziecka. Niemowlęce łóżeczko w praktyce jest ustawiane na samym początku w pobliżu łóżka rodziców. Możemy się ewentualnie zdecydować na kosz Mojżesza, kołyskę czy też na łóżko, które jest dostawiane do naszego. Musimy koniecznie zwrócić uwagę na to, aby łóżeczko było z daleka od kaloryferów. Chodzi nam o suche powietrze.

Wspomnijmy także o wygodnym karmieniu maluszka. Niedaleko łóżeczka wygodnie będzie postawić lampkę nocną, która daje delikatne światło rozproszone. Docenimy to na pewno przy wystawaniu nocnym do dziecka. Jeśli mamy wystarczająco sporo miejsca, to idealnie byłoby umieścić przy łóżeczku fotel, w którym mama będzie mogła karmić wygodnie swoje dziecko. Matki doświadczone doceniają także rogale specjalne czy też poduszki do karmienia. Nie ma ich najczęściej na liście podstawowej wyprawkowej, to na pewno warto w nie się wyposażyć. Nie zapomnijmy o “must have”, a więc o pieluszkach oraz o chusteczkach nawilżających.