25 maja, 2024

Jak sprzedać w Polsce mieszkanie z kredytem hipotecznym?

źródłó: pixabay.com/AlexanderStein

Sprzedaż mieszkania z kredytem hipotecznym w Polsce nie jest prostym zadaniem. Kupujący musi najpierw spłacić kredyt, a następnie przenieść na niego własność mieszkania. Sprzedaż mieszkania z hipoteką w Polsce nie jest prostym zadaniem. Kupujący musi najpierw spłacić kredyt, a następnie przenieść na niego własność mieszkania. Jeśli interesuje Cię przedstawiona tematyka, to wejdź na propertylook.pl

Jeśli zdecydowałeś się sprzedać swoje mieszkanie, ale masz na nim kredyt hipoteczny, podpowiemy Ci, jak zrobić to szybko i sprawnie.

Jak bezpiecznie sprzedać mieszkanie z kredytem hipotecznym?

Po pierwsze, musisz dowiedzieć się, czy są jakieś problemy z umową o kredyt hipoteczny: czy jest on spłacany w ratach od kilku lat, czy jedna lub więcej rat nie została spłacona. Jeśli tak jest, zalecamy jak najszybszy kontakt z bankiem i prośbę o pomoc w znalezieniu rozwiązania, które pozwoli sprzedać mieszkanie bez problemów z płatnościami. Być może (w zależności od okoliczności) zgodzą się oni nie tylko na spłatę zaległych rat, ale także na zmianę warunków spłaty kredytów (np. obniżenie miesięcznych rat). Co więcej, jeśli nie ma problemów z płatnościami, to trzeba sprawdzić, czy sprzedaż nieruchomości spowoduje jakieś problemy związane z kwestiami podatkowymi.