25 czerwca, 2024

Zdalny monitoring wizyjny

System zdalnego monitoringu wizyjnego składa się z kamer rozlokowanych na monitorowanym obiekcie, narzędzi emitujących strumienie wideo do Centrum Monitorowania, oprogramowania sterującego obróbką odebranych strumieni wideo i modeli detekcji wydarzeń alarmowych. W wypadku kiedy w strzeżonym budynku znajduje się stary system monitoringu wizyjnego dopuszczalna jest jego integracja przez przeznaczone narzędzia transmisji wideo czy lokalne oprogramowanie, jakie jest połączone z programem Centrum Monitorowania.

Czym jest zdalny monitoring wizyjny?

Zdalny monitoring wizyjny to zespół kamer CCTV uzyskujący szansę emisji obrazu oraz odtwarzania go zdalnie, również poza siedzibą spółki. W przeciwieństwie do standardowych systemów monitoringu, w ramach jakich potrzebne jest zaangażowanie pracownika zarządzającego budynek oraz analizującego film z kamer dokładnie na miejscu, w systemach zdalnych można zachować monitoring w trybie zdalnym oraz oglądać monitory z poziomu każdego narzędzia czy złączyć je z receptorami alarmowymi oraz podejmować reakcję w wypadku stwierdzenia sytuacji niebezpieczeństwa.

Głośniki – zdalna odpowiedź na alarmy wideo

Do niedawna znanym rozwiązaniem kłopotu złodziei było zatrudnienie pracowników ochrony. Zajmowali się oni lokalną analizą obrazów z kamer, przeprowadzali regularne obchody, wskazując, iż w budynku są ludzie, i działali na wydarzenia alarmowe. Kamery wspierały ich w pracy i stanowiły listę dla przedsiębiorcy. W ostatnim okresie dużo się natomiast zmieniło. Wydatki pracy wzrastały kilkakrotnie. Pandemia COVID-19 zahamowała rozwój części przedsiębiorstw oraz spowodowała ogólną obawę przed wzajemnymi bezpośrednimi kontaktami.