15 kwietnia, 2024

Ocena czystości pomieszczeń 

Kwalifikacja czystości pomieszczeń odbywa się przy użyciu specjalnych testów. Korzystają z nich przede wszystkim firmy z branży medycznej, kosmetycznej i farmaceutycznej, które pragną zagwarantować maksymalny poziom higieny. Poniżej rozwijamy temat oraz podpowiadamy jakie teksty kwalifikacji czystości możesz wykonać w swoim zakładzie pracy. 

Kwalifikacja czystości – rodzaje testów 

Testy czystości powinny przeprowadzać specjalizujące się w tym przedsiębiorstwa. Najczęściej oferowane są dwie grupy testów kwalifikacyjnych. Pierwszy jest dedykowany dla pomieszczeń świeżo ukończonych i dopiero odbieranych. Może także dotyczyć pomieszczeń modyfikowanych, poddawanych gruntownym remontom. 

Drugi test jest elementem okresowej oceny czystości pomieszczenia. Wykonuje się go zgodnie z przyjętymi wcześniej normami. Uzyskany rezultat informuje, czy w danym pomieszczeniu panują warunki wymagane do jego dalszego użytkowania. 

Profesjonalna kwalifikacja czystości pomieszczeń.

Pomieszczenia czyste wymagania . Coraz więcej firm oferuje swoje usługi w zakresie kwalifikacji czystości środowiska. Poszukując zaufanego kontrahenta, warto zwrócić uwagę na jego doświadczenie, zgodność funkcjonowania z normami ISO (ISO 17025) oraz przynależność do komitetów i organizacji związanych z jakością wnętrz i powietrza. Choć wymagania są na najwyższym poziomie, to jednak ich spełnienie jest możliwe dzięki solidnemu kontrahentowi.

Ocena czystości może dotyczyć zarówno stanu powietrza w danym pomieszczeniu, wydajności instalacji oczyszczającej i wentylującej, a także integralności stosowanych filtrów. Każda z tych informacji może mieć wpływ na ostateczną ocenę i kwalifikację czystości danego pomieszczenia.