25 czerwca, 2024

Krem z SPF do twarzy – dlaczego warto używać go na co dzień?

Coraz więcej osób interesuje się świadomą pielęgnacją cery. Dbamy o porządne oczyszczanie i nawilżanie i zwracamy uwagę na składy używanych kosmetyków. Ważnym elementem dbania o skórę jest ochrona przed promieniowaniem słonecznym. Dlaczego warto używać kremów z SPF?

Jak promieniowanie UV wpływa na skórę?

Uwielbiamy kąpiele słoneczne! Promienie słońca przyjemnie ogrzewają nasze ciała i zapewniają nam odpowiednią dawkę witaminy D, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Niestety słońce może niekorzystnie wpływać na naszą cerę. Promieniowanie przyspiesza procesy starzenia się skóry, zwiększa produkcję wolnych rodników w skórze, co może przyczyniać się do rozwoju zmian nowotworowych, a także może doprowadzić do przesuszenia cery i powstawania nieestetycznych zaczerwienień. Skóra twarzy potrzebuje ochrony przed nadmiernym promieniowaniem! Każdego dnia – nie tylko latem czy wtedy, gdy idziemy się opalać – powinniśmy aplikować warstwę kremu z filtrem na oczyszczoną skórę twarzy.

Krem z filtrem – must have w kosmetyczce na lato

Krem z SPF blokuje negatywny wpływ promieniowania słonecznego na skórę. Przede wszystkim zapobiega uszkodzeniu włókien kolagenowych i hamuje procesy starzenia się skóry. Ponadto znacznie zmniejsza ryzyko rozwoju zmian nowotworowych skóry, alergii i innych dolegliwości. Regularne stosowanie kremów z filtrem to recepta na piękną, zdrową i promienną cerę!

Na stronie https://drogeriapigment.pl/ dostępne są kremy przeciwsłoneczne renomowanych marek – takich jak Resibo, Nacomi, Holika Holika, BasicLab czy Bandi. Propozycją są kosmetyki z SPF 50, SPF 30 i lżejsze. Niektóre z nich wzbogacono o cenne substancje, np. nawilżający kwas hialuronowy czy łagodzący D-Panthenol. W Drogerii Pigment z pewnością znajdziesz krem idealny dla swojej cery!