14 kwietnia, 2024

Jak oczyścić cerę domowymi sposobami

Pamiętasz, kiedy byłaś dzieckiem i mama kazała Ci myć twarz przed snem? Te wieczorne mycia były w rzeczywistości czymś więcej niż tylko częścią rutyny przed snem – stanowiły zasadniczy element utrzymania zdrowej skóry. Oczyszczanie jest pierwszym krokiem w każdym systemie pielęgnacji skóry, ponieważ usuwa brud, olej i makijaż (jeśli go używasz).

 

Kiedy myślimy o środkach oczyszczających, wyobrażamy sobie ostre substancje chemiczne lub pieniące się płyny do mycia twarzy, które sprawiają, że nasza skóra jest napięta lub sucha. Istnieje jednak wiele naturalnych składników, które czynią cuda na skórze tłustej lub trądzikowej, nie pozbawiając jej przy tym olejków. Najlepsze jest to, że są one łatwe do znalezienia i łatwe w użyciu. Oto kilka składników, które warto wypróbować w domowej roboty preparacie do oczyszczania twarzy.

Domowy preparat do oczyszczania twarzy

Wybijaj pory sodą oczyszczoną: Delikatne właściwości złuszczające sody oczyszczonej pomagają usunąć martwe komórki skóry, aby zapobiec tworzeniu się zatkanych porów.

 

Zmniejszanie porów za pomocą ziemniaków: Enzym papaina znajdujący się w ziemniakach pomaga rozbić sebum (olej), co może być pomocne dla osób o tłustej cerze.

 

Sproszkowane mleko dla suchej skóry: Sproszkowane mleko zawiera kwas mlekowy, który może być stosowany jako chemiczny środek złuszczający.