25 maja, 2024

Kiedy najlepiej jechać w góry latem?

Najlepszym okresem na wyjazd w góry latem jest czerwiec i lipiec. Są to miesiące, w których jest najwięcej słońca. Średnia temperatura w tych dwóch miesiącach wynosi około 25 stopni Celsjusza. O tej porze roku można uprawiać turystykę pieszą, wspinaczkę górską lub po prostu poznawać przyrodę. Miłośnikom aktywnego wypoczynku polecamy portal desporto.pl

Co Cię interesuje?

Jeśli szukasz przygód, lipiec jest idealnym miesiącem, ponieważ właśnie wtedy odbywa się wiele imprez, takich jak festiwale i zawody sportowe. Jeśli chcesz wziąć udział w tych wydarzeniach, to jest to najlepszy czas, aby to zrobić, ponieważ będziesz mógł łatwo i tanio zdobyć bilety. W tym okresie odbywa się także wiele festiwali, takich jak festiwale muzyczne i filmowe, które przyciągają turystów z całego świata.

Pogoda w tym okresie jest zazwyczaj dobra, ale jeśli wystąpią ulewne deszcze, może to pokrzyżować plany, ponieważ na niektórych szlakach prowadzących w góry może być bardzo błotniście, co może utrudnić wędrówki turystom, którzy wybierają się tam w czasie ulewnych deszczy.

Najlepszy czas na wyjazd w góry latem to czerwiec, lipiec i sierpień

W tych miesiącach pogoda jest zazwyczaj sucha i ciepła, a noce chłodne. Nie ma wtedy tłumów, więc można cieszyć się wypoczynkiem bez otaczania się innymi ludźmi. Zmienna pogoda wiosną i jesienią może utrudniać podróżowanie, ponieważ często niespodziewanie pada deszcz lub śnieg. W zimie opady śniegu sprawiają, że wiele dróg jest nieprzejezdnych, ale niektóre ośrodki narciarskie są otwarte w grudniu i styczniu, więc można jeździć na nartach, jeśli się chce.