25 maja, 2024

Jak zachować czystość w ogrodzie?

Celem ogrodu jest posiadanie zielonego i czystego miejsca, w którym można wdychać trochę świeżego powietrza i uciec od zgiełku codziennego życia. Nadszedł czas, aby zadbać o ogród i upewnić się, że pozostaje on czysty, schludny i gotowy dla Ciebie. Oto kilka wspaniałych wskazówek, dzięki którym Twój ogród będzie wyglądał jak nowy:

-Upewnij się, że zamiatasz podwórko tak często, jak to możliwe. Możesz również użyć dmuchawy, ale wybierz taką, która ma filtr, aby nie rozrzucać cząsteczek kurzu po całym ogrodzie. Zamiataj we wszystkich kierunkach – w stronę klombów, drzew, ogrodzeń itp. Nie zostawiaj ich w kupie – usuń je z podwórka i upewnij się, że trafią do worków na śmieci, aby nie zbierały wilgoci i nie przyciągały innych szkodników. Nie tylko sprawi to, że Twój ogród będzie wyglądał lepiej, ale również sprawi, że Twoje rośliny będą zdrowe, ponieważ większość owadów woli chwasty od kwiatów.

-Wyglądaj na swój ogród co kilka dni. W ten sposób będziesz w stanie zauważyć, czy są jakieś szkody spowodowane przez np. zwierzęta. Nie wahaj się zadzwonić do profesjonalnego eksterminatora, jeśli zauważysz jakiekolwiek problemy ze ślimakami.

-Podlewaj swoje rośliny raz na kilka dni. Więcej o ogrodzie znajdziesz natomiast na https://czaswogrodzie.pl/ .