20 lipca, 2024

Jak walczyć z bólem pleców wywołanym graniem na konsoli?

źródł: pixabay.com/cromaconceptovisual

Jeśli jesteś taki jak ja i grasz dużo gier wideo, możesz zauważyć pewne niewygodne objawy po tym, jak grasz przez jakiś czas. Zaczyna się od skurczów w dłoniach i nadgarstkach, co prowadzi do bolesności w łokciach, a może nawet bólu w ramionach i szyi. Jest to nie tylko denerwujące, ale również trudne do strząśnięcia.

Jak walczyć z bólem pleców? 

Istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby ten ból odszedł szybciej i utrzymać go z powrotem:

  1. Rozciąganie – Ważne jest, abyś rozciągał mięśnie w dłoniach, ramionach, plecach i szyi przed i po grze. Najprostszym sposobem, aby to zrobić, jest podniesienie rąk nad głową tak daleko, jak będą one iść, a następnie wyciągnąć ręce na boki, aż poczują dobre rozciąganie. Utrzymaj tę pozycję przez około 30 sekund, głęboko oddychając. Następnie zbliż do siebie dłonie z dłońmi skierowanymi do siebie i wypchnij je na zewnątrz, aż znów poczują się rozciągnięte. Utrzymaj tę pozycję przez 30 sekund. Wykonuj te ćwiczenia co najmniej dwa razy dziennie, jeśli to możliwe – jeśli grasz regularnie (lub często), to najlepiej rób je przed każdą sesją, aby uzyskać najlepsze rezultaty.
  2. Zdobądź krzesło do gier! Istnieje tak wiele rodzajów krzeseł do gier, które można wybrać, które mają różne cechy i ceny, ale wszystkie one poprawią twoją postawę podczas gry. Ergonomiczne krzesła są bardzo popularne w dzisiejszych czasach, ponieważ są one specjalnie zaprojektowane, aby utrzymać twój kręgosłup wyrównany. Ten typ krzesła ma również regulowane oparcie, które pozwala dostosować je do swojego wzrostu i pożądanego kąta podczas korzystania z niego. Portal bastille.pl udostępnia treści, które mogą Cię zainteresować.