25 maja, 2024

Czy warto podjąć studia w Anglii?

Studia w Anglii zapowiadają się całkiem nieźle. Studentami mogą być osoby w zasadzie z całej Polski. Wystarczy, że mamy maturę czy też ukończone studia wyższe oraz oczywiście znamy język angielski.

Studia w Anglii są odpłatne. Wysokość czesnego jest zależna od kierunku, jak i także poziomy studiów. Czesnego za studia BA Degree można nie płacić przez całe studia dzięki pożyczce, którą sfinansuje całość czesnego właśnie za studia undergraduate. Pożyczkę rozpoczynamy dopiero spłacać w momencie, gdy uzyskamy odpowiednie zarobi. Oczywiście dostępne są także granty oraz stypendia, które pokryją część wydatków. Możliwa jest także legalna praca podczas trwania studiów.

Będąc już absolwentem jednego z kierunków BA możemy kontynuować naukę w sposób bezpośredni na uczelni w Anglii czy też na wybranej uczelni wyższej na terenie całej Europy. Zdobywamy dzięki temu tytuł magistra.

Warto na sam koniec pochylić się jeszcze nad zakwaterowaniem oraz nad wyżywieniem. Studenci powinni pokryć wszelkie koszty związane z zakwaterowaniem, dojazdami oraz do tego wyżywieniem. O jakiego rzędu kwotach mówimy? Już sprawdzamy. Kosz jedzenia, zakwaterowania, materiałów piśmiennych, książek, podróży, jak i także innego rodzaju podstawowych kosztów wynosi między 6000 a 9000 tysięcy funtów rocznie. Może się to wydawać dosyć duża suma, ale czy rzeczywiście tak jest? Bywa różnie. Musimy mieć na względzie, że rzeczywiście wszystko jest możliwe do osiągnięcia, a studia w Anglii https://lagunita.education/ dadzą nam o wiele lepszy start, od tych ukończonych w Polsce.