25 czerwca, 2024

Bagażnik rowerowy na hak

Coraz więcej osób podróżując na wakacyjne lub weekendowe wyjazdy zabiera ze sobą rower. Staje się to możliwe dzięki powszechnej dostępności różnego rodzaju bagażników rowerowych, które są stosunkowo tanie, proste w montażu oraz wygodne w obsłudze. Jednym z typów takich bagażników jest bagażnik rowerowy na hak, który jest obecnie najpopularniejszym sposobem na zabieranie rowerów w daleką podróż.

Czym się kierować wybierając bagażnik rowerowy na hak?

Ten typ bagażnika rowerowego montowany jest do haka holowniczego pojazdu. Daje on możliwość bezpiecznego przewożenia większej liczby rowerów (nawet czterech) dla całej rodziny. Nie ogranicza widoczności i jest rozwiązaniem bardzo wygodnym. Bagażnik tego typu składa się z reguły z platformy, na której umieszcza się kolejno rowery, z reguły umieszczone na osobnych stanowiskach. Oddzielenie rowerów nie powoduje zagrożenia na drodze, sprawia że trzymają się one stabilnie oraz nie ulegają przypadkowym uszkodzeniom i otarciom. Warto pamiętać, że w przymocowanym bagażnikiem z obciążeniem dopuszcza się maksymalną prędkość 130 km/h.

Montaż takiego bagażnika jest czynnością mało skomplikowaną i poradzi sobie z nią nawet mało doświadczona osoba. Do wszystkich bagażników dołączana jest szczegółowa instrukcja określająca jasno sposób montażu. Co ważne, w przypadku tych bagażników nie ma konieczności wydawania dodatkowych pieniędzy na narzędzia, bowiem wszystko co potrzebne znajduje się w zakupionym zestawie. Należy pamiętać, że bagażnik rowerowy na hak może zasłaniać tablice rejestracyjne, dlatego należy zamontować je na bagażniku, podobnie należy postąpić ze światłami.