25 maja, 2024

Zgrzewarka do siatek

Mnóstwo zakładów produkcyjnych dysponuje słabą siecią energetyczną (siecią o niewielkiej mocy zwarciowej). Jednoczesna praca paru maszyn wywołuje szerokie ubytki zasilania oraz w rezultacie utrudnia działanie zakładu. By rozwiązać tenże kłopot, sterownik przygotowanego sterownika ma trzy kolejne tryby spawania: kolejnościowy, pojedynczy i użytkownika. Tryby spawania wyznaczają sekwencję wywoływania następnych przetworników zgrzewalniczych w zakresie pojedynczego cyklu. Jak naprawdę funkcjonuje zgrzewarka do siatek?

Zgrzewarka punktowa do siatek

Zgrzewarki punktowe stosowane są w niemal wszelkich zakładach gdzie potrzebne jest stosowanie blach. Wartością zgrzewarek jest dokładność łączenia (z użyciem niezwykle odpowiedniego kontaktu elektrycznego), i niezwykle niskie zasilanie pomiędzy elektrodami, co czyni narzędzie pewnym. Pokazane narzędzie nie jest niewątpliwie fachową zgrzewarką, jednak amatorskim sprzętem do zrobienia w jedno popołudnie, zezwalającym na proste zgrzewanie metalu.

Jak funkcjonuje zgrzewarka do siatek?

Zgrzewarka do siatek jest przechwytywana z innej strony zgrzewarki oraz ciągnięte po specjalistycznych szynach. Po pełnym zgrzaniu siatka jest spychana na paletę znajdującą się pod bruzdami. Miejsce zgrzein jest tworzone z zakresu panelu operatorskiego HMI. Zgrzewane stalowe maty strukturalne umożliwiają podnieść odporność konstrukcji oraz fundamentu. Gwarantują również wytrzymałość na skurcz. Podkładka do spawania zbrojenia wynika ze zgrzewarki wielopunktowej.