14 kwietnia, 2024

Whisky Jack Daniels

Jeśli ktoś zastanawia się z czym i jak pić Jack Daniels, skąd wziął się jego specyficzny smak i jakie drinki zrobić z ową whisky. Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem.
Jeżeli jesteście zwolennikami drinków i koktajli, to z własnego doświadczenia mogę stwierdzić, że lubując się w wybranym trunku jak np. w Jack Daniels, po jakimś czasie chcecie odkryć z każdej strony, np. mieszając z innymi trunkami czy likierami tworząc drinki i koktajle. Są na pewno osoby, którym specyficzny smak Jacka Danielsa mógł nie przypaść do smaku, i szukają innej alternatywy na połączenie tego jakże popularnego alkoholu w drinkach, aby zabić ten specyficzny smak. W tym artykule spełnię życzenia tych wszystkich i przedstawię kilka popularnych i prostych drinków z whisky, które z moją pomocą będziecie mogli zabłysnąć wśród swoich znajomych. Zanim jednak przejdziemy do konkretnych receptur i wskazówek jak i z czym pić Jack Daniels, kilka słów historii o samym produkcie.

Jack Daniels to nic innego jak whisky z Tennesse, bardzo zbliżona do bourbonu. Whiskey ta musi destylowana jest z zacierugdzie min. 51% procent to kukurydza, a maksymalna moc trunku to 80 procent. Najkrótszy czas starzenia w nowych, wypalanych od środka beczkach to 2 lata. O ile Bourbon może zostać wyprodukowany na terenie całych Stanów Zjednoczonych to Tennessee Whiskey musi zostać wytworzony na terenie stanu Tennessee.
Jack Daniels swój niepowtarzalny smak jak i barwe zawdzięcza użytemu w procesie produkcji procesowi Lincoln County Process, czyli przefiltrowaniu destylatu przed jego starzeniem w beczkach przez warstwę węgla z klonu cukrowego.

A teraz wspomniane wcześniej receptury😊
Honey Bee- to orzeźwiająca propozycja, która idealnie wkomponuje się w letni klimat. Co prawda w Polsce mamy niezbyt długie lato, dlatego warto po ten przepis sięgnąć w upalne dni
Składniki:

50 ml Jack Daniels

2 łyżeczki miodu

Limonka

Kilka kropli angostury

Sposób przygotowania:

Do niskiej szklanki, typowej dla whisky dodaj limonkę wcześniej pokrojoną w kostkę i miód. Całość porządnie ugnieć. Następnie dodaj kruszony lód i wlej 50 ml Jacka Danielsa. Dodaj kilka kropli Angostury Bitters. Wymieszaj wszystko łyżką i dodaj kruszonego lodu aby utworzyć górkę. Do dekoracji użyj limonki wetkniętej w lód i podaj z rurką.

Jack Daniels Sour to jeden z popularniejszych rodzajów koktajli, zwłaszcza kiedy za oknem mamy świetną, letnią pogodę. Wersja, którą podajemy wzbogacona jest o białko jaja.
Cytrynę, buteleczkę naszej Whiskey, jajko, buteleczkę angostury i syrop cukrowy przygotujmy już wcześniej i w większej ilości ponieważ po spróbowaniu zapragniecie więcej.
Składniki:

50 ml Jack Daniels

20 ml soku z cytryny

15 ml syropu cukrowego

Białko jaja

Kilka kropli angostury biitters

Wykonanie jest banalnie proste. Wszystkie składniki połącz jednocześnie w shakerze z dodatkiem lodu, porządnie wstrząśnij, przelej do szklanki, a następnie delektuj się wyjątkowym smakiem.