25 maja, 2024

Wesele latem – jak dobrać sukienkę?

Na co należy zwrócić uwagę?

Słońce, jak i także letnia aura na pewno sprzyjają organizacji weselnych uroczystości. W chwili, gdy do nas dociera zaproszenia na wydarzenie tego typu, to w głowie od razu pojawia się niemała wątpliwość. Chodzi o sukienki na wesele i ich wybór. W takiej sytuacji musimy pod uwagę wziąć kilka niezmiernie ważnych kwestii. Sukienki na wesele latem obowiązkowo muszą spełniać kryteria podstawowe. Na pewno musi być zwiewna, elegancka oraz przede wszystkim wygodna. Jak wybrać zatem kreację, która będzie idealna?

Na rynku znajdziemy mnóstwo fasonów sukienek letnich. Model, który dobrany będzie w sposób idealny do figury pozwoli nam zakryć wszelkiego rodzaju niedoskonałości. Co więcej pozwoli nam na wyeksponowanie atutów swojego ciała. Kobiety z małym biustem unikać powinny sukienek z dekoltem głębokim. Kobiety powinny się zastanowić nad kreacjami, które mają wiązana na szyi oraz odkryte plecy. Kobiety z nieco większym biustem powinny zdecydować się na dekolt o kształcie literki V. W celu zrównoważenia wszelkich proporcji ciała warto, aby pod uwagę wzięły sukienki z dołem o kształcie literki A. Najlepiej, aby kreacja się kończyła dosłownie kilka centymetrów nad kolanami. Pamiętajmy, że sukienki wybierane na wesele powinny być w pełni eleganckie.

Sukienka maxi – sprzymierzeniec kobiety

Do łask na parkietach weselnych ostatnio z dużym hukiem powróciły sukienki maxi. Wiele kobiet się decyduje na taki fason, ponieważ potrafi on zatuszować perfekcyjnie naprawdę sporo mankamentów naszego ciała. Dzięki kreacji tego rodzaju sylwetka się wydaje dłuższa, co pozwala nam na optymalnym odjęciu kilku kilogramów zbędnych. Jest to również opcja idealna dla kobiet, które nie chcą już pokazywać swoich nóg. Wybierając sukienkę maxi warto postawić na model z sukienką wąską.

Musimy także wiedzieć o tym, że sukienka maxi wykonana powinna być z tkaniny zwiewnej. Im będzie ona bardziej delikatniejsza, tym będzie lepiej wyglądała nasza sylwetka.