25 czerwca, 2024

Tworzenie stron www

Tworzenie stron www to proces polegający na poszczególnej budowie struktury danej strony www. Przede wszystkim programista, tworząc stronę internetową musi zadbać o wygląd interfejsu graficznego oraz różne mechanizmy funkcjonujące na witrynach internetowych takie jak: formularze, logowanie, rejestracja itp. Budowa strony to nie tylko interfejs, to także pozycjonowanie oraz marketing.

Tworzenie stron www można opierać na wielu technologiach dostępnych na rynku. Wszystko zależy od tego, jakiego typu witrynę będziemy potrzebować. Jeśli ma to być zwykła wizytówka firmy lub naszej działalności to prawdopodobnie będzie to proces niewymagający zaawansowanych technologi. Natomiast jeśli będziemy potrzebowali strony typu sklep internetowy, portal to programista w tym wypadku użyje więcej technologi niż w przypadku prostej strony. Także koszty za stworzenie witryny internetowej będą uzależnione od rodzaju strony internetowej.

Najpopularniejsze technologie wykorzystywane w procesie tworzenie strony to: JavaScript, CSS, HTML, Bootstrap, jQuery, PHP, Node itp. Każdy z tych języków programowania jest na bieżąco aktualizowany. Programiści nie tylko przy tworzeniu witryn korzystają z języków programowania. Używają także różnych programów graficznych, które służą do edytowania, tworzenia wszelkiego typu elementów graficznych.

Tworzenie stron www może opierać się również o gotowe systemy typy WordPress. Pozwalają one na szybkie wdrożenie witryny internetowej, a także łatwe nią zarządzanie z poziomu użytkownika. Poza tym oprogramowanie tego typu posiada wiele gotowych motywów, szat graficznych, a także dodatków, które będą usprawniały, a także dodawały dodatkowe funkcjonalności na naszej stronie.