20 lipca, 2024

Sejfy – dla kogo?

Adult man in blue jacket uses safe in hotel room

Jak ochronić własne cenne przedmioty przed kradzieżą ze swego mieszkania? Systemy antywłamaniowe często nie zdają egzaminu oraz pomimo ich przyłączenia stajemy się ofiarami grabieży. Aby ustrzec się przed stratą tego, co dla nas najistotniejsze, należałoby kupić sejfy do mieszkania. Jak je dobrać, aby spełniały własne wymagania oraz dawały nam maksimum ochrony? Każdy sejf do mieszkania winien mieć dobry certyfikat, jaki umożliwia nam pewien stan zabezpieczenia.

Niewielki lub duży – więc jaki sejf kupować

Niewielkie sejfy to takie sejfy, jakich wielkość maksymalnie stanowi 400 milimetrów, wielkość wielkich sejfów stanowi 401 milimetrów oraz więcej. Sejfy na broń – duże sejfy, dedykowane do trzymania broni myśliwskiej oraz pozostałej broni długolufowej. Wielokrotnie są one pod nazwą szafy na broń. Sejfy podłogowe oraz ścienne – to umieszczane w ziemi czy ścianie sejfy. Są one niezwykle odpowiednie dlatego, iż można je ukryć pod detalami pomieszczenia, na przykład za obrazem czy pod dywanem.

Gdzie ulokować sejf?

Miejsce montażu sejfu nie może być przypadkowe. Dużo rodzajów sejfów pozwoli umieścić je w meblach, na ścianie lub do zabudowy wnęk meblowych. O tymże, jaki system jest najlepszy, stanowi zarówno styl budynku, jak również wykorzystywane inne systemy bezpieczeństw mienia w określonym obiekcie budowlanym. W wypadku montażu sejfu w ścianie działowej należy mieć na uwadze fakt, iż winien być on zawarty w planie budowlanym. Sejfu nie można przenosić. Jego lokalizacja winna być więc odpowiednio pomyślana.