25 maja, 2024

Perfumy orientalne – dla kogo?

Ciekawią pociągają, urzekają… Takie są perfumy orientalne (nazywane także perfumami arabskimi) – ciężkie oraz mocne, o nutach kadzidlanych, piżmowych, bursztynowych lub drzewnych oraz zapachu korzennych przypraw. To oczywiście w nich odnajdziecie cynamon, kardamon, pieprz, szafran lub gałkę muszkatołową, dające im pikanterii. Czy… odrobinę wanilii, jakiej rozkoszy nie sposób się oprzeć.

Perfumy orientalne

Klasyczne perfumy orientalne https://alsheikh.pl/ można zidentyfikować po elementach. Oud to najwspanialsza arabska nuta aromatyczna. Ów kondensat z konarów subtropikalnego drewna agarowego będącego w Indiach, Kambodży oraz Indonezji jest bardzo ważnym oraz kosztownym elementem perfum. – Oud pierwotnie jest niezwykle aktywny oraz delikatny – zarazem aromatycznie słodki oraz przyprawowo ostry. Z momentem natomiast osłabia się, zezwalając wyniknąć odmiennym nutom aromatycznym. Co interesujące, od paru lat oudem fascynują się również największe międzynarodowe firmy.

Nuty aromatyczne w perfumach orientalnych

Perfumiarze z Bliskiego Wschodu we własnych formach aromatycznych doceniają przemycać zapachy eleganckie, jakie są dokładnie połączone z lokalną kulturą. W perfumach arabskich niezwykle wielokrotnie można napotkać się z nawet z zapachem olibanum. To forma żywicy uzyskiwana z drzewa boswellia w północno-wschodniej Afryce. Co interesujące, jest ona ważnym artykułem, jaki wykorzystuje się przy produkcji kadzidła. Olibanum charakteryzuje się świeżym, trochę cytrusowym aromatem. Z tego powodu jest wielokrotnie wykorzystywane nie jedynie w perfumach, jednak także na przykład w świeczkach aromatycznych.