25 maja, 2024

NAJLEPSZE OPROGRAMOWANIE DLA INŻYNIERA BUDOWNICTWA

Przy wyborze oprogramowania pamiętać należy o tym, jak ważny jest bezustanny rozwój. Dostęp do bazy szkoleń i kursów, webinarów, a w razie potrzeby możliwość skorzystania ze wsparcia technicznego ze strony producenta to podstawa. Program Prota to oprogramowanie, które posiada liczne rozszerzenia i ulepszenia dedykowane przedstawicielom poszczególnych profesji, a przy tym pozostaje intuicyjne. Producenci zadbali również o użytkowników pod względem zaplecza edukacyjnego. Liczne filmy instruktarzowe, które dostępne są na stronie internetowej mogą być zarówno inspiracją, jak źródłem praktycznej wiedzy, a sama strona, która została zaprojektowana w sposób intuicyjny i przejrzysty stanowi miejsce w sieci, w którym użytkownik oprogramowania może się bardzo wiele dowiedzieć.

Przed zakupem należy zwrócić uwagę również na to, czy producenci udostępniają użytkownikom dostęp do oprogramowania na zasadzie nabycia licencji wieczystej. W ostatnim czasie coraz częstszą praktyką jest udostępnianie dostępu do oprogramowania jedynie poprzez wykupienie comiesięcznej subskrypcji, Takie rozwiązanie bardzo często generuje zdecydowanie większe koszty niż jednorazowy zakup oprogramowania. Szczególnie w przypadku przedsiębiorców, którzy zatrudniają członków zespołów projektowych, a jednocześnie nie posiadają jeszcze wystarczającej płynności związanej z ilością zleceń kwestia ceny powinna być tą kluczową.

Ostatnia, niezwykle ważna i często niedoceniania kwestia to dostęp do wersji demo. Przed zakupem oprogramowania warto jest skorzystać z testowej wersji oprogramowania, które da nam szansę na poznanie całego spektrum możliwości oprogramowania, a tym samym też – pozwoli na zapoznanie się z jego możliwościami. Warto zwrócić na to uwagę przed podjęciem decyzji zakupowej, ponieważ to właśnie dzięki temu możemy mieć szansę na dostęp do wykorzystania potencjału oprogramowania w dużo większym stopniu, a tym samym mamy szansę na dużo większe zyski.