20 lipca, 2024

Na czym polegała rewolucja w grafice cyfrowej

Narzędzia do rysowania stale się zmieniają, a duży wpływ ma na to postęp technologiczny. Sztuki plastyczne w coraz większym stopniu stają się zdigitalizowane. Wciąż jeszcze obecne ołówki, węgle czy pastele wypierane są przez elektronikę, zaś przeważającą większość prac graficznych oglądać można za pośrednictwem pikseli. Dzieje się tak między innymi za sprawą specjalnych matryc, które zdolne są do przenoszenia kreski zrobionej ludzką ręką na ekran komputera.

Wynalazek, który zmienił grafikę

Urządzenia te, czyli choćby dostępne dziś w rynkowej ofercie tablety graficzne Huion, były w momencie opatentowania przełomowym wynalazkiem. Dzięki nim rozwój cyfrowej grafiki znacznie przyspieszył. Tworzenie wizualnych prac o elektronicznej formie musiało wcześniej wiązać się z wykorzystywaniem mało poręcznych narzędzi, takich jak mysz i klawiatura. Matryca wyposażona w specjalny rysik pozwoliła nie tylko na naturalniejszą pracę ręki, ale też na zróżnicowanie poziomu nacisku.

Urządzenie dla każdego

Tablety graficzne Huion https://solectric.sklep.pl/tablety-graficzne-huion są przeznaczone dla szerokiego grona odbiorców. W ofercie znajdują się urządzenia przeznaczone zarówno dla osób zajmujących się amatorskim rysowaniem, jak i dla profesjonalnych grafików. Modele różnią się także sposobem wyświetlania obrazu. Łączą się z monitorem komputera lub wyposażone są we własny ekran. Przełomowość tego wynalazku polega więc nie tylko na tym, że przyczynił się on do rozwoju grafiki komputerowej. To niepozorne urządzenie ułatwiło tworzenie własnych prac osobom, które nie zajmowały się wcześniej tym rodzajem sztuki.