20 lipca, 2024

Kursy na patent żeglarski

Lubisz spędzać czas wolny na świeżym powietrzu, natomiast do tego lubisz aktywność nad wodą? Gdy odpowiedź na owe pytania jest twierdząca, to powinieneś znacznie się zastanowić, czy nie spróbować własnych sił w żeglarstwie. Absolutnie nie jest za późno, by wyuczyć się czegoś nowego, znaleźć w sobie kolejną pasję, natomiast też zrealizować własne pragnienia oraz osobiście żeglować w stronę zachodzącego słońca. Kursy na patent żeglarski pod kierunkiem wykwalifikowanej załogi można przeprowadzić w wielu ośrodkach.

Jak uzyskać patent żeglarza jachtowego

Przede wszystkim należałoby wiedzieć, iż patent żeglarza jachtowego może uzyskać każdy, bez względu na doświadczenie. Zaliczenie testu nie jest za ciężkie, pod warunkiem, iż dobrze się do niego przygotujesz. Do tego jest konieczne zaangażowanie i chęci. Kursy na patent żeglarski nie są niezbędne, lecz w praktyce jest potrzebny, gdy nie masz wcześniejszych doświadczeń z żeglowaniem. Kursy wykonywane są od wczesnej wiosny do późnej jesieni oraz trwają 2 tygodnie czy 7 dni w błyskawicznej wersji.

Co zapewnia patent żeglarski?

Patent żeglarski to uprawnienia umożliwiające na własne prowadzenie jachtu na wodach śródlądowych oraz nadmorskich. Gdy zatem pragniemy wziąć grupę przyjaciołach lub rodzinę na pokład jachtu będziemy potrzebowali takich uprawnień. Podczas czarteru jachtu będziemy mieli obowiązek wykazać dowód upoważniający do prowadzenia konkretnej jednostki wodnej, bez przedłożenia dowodu jacht nie zostanie wynajęty. Prowadzenie jachtu osobiście to prawdziwe wyzwanie, jakie zapewnia multum radości.