25 maja, 2024

Kupujemy sejf – na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Na rynku znajdziemy przeróżne sejfy. Mogą to być zwykłe skrytki, które zamykamy na klucz, a także takie, które montujemy w podłogach, ścianach, szafy pancerne oraz sejfy, które są przygotowywane na specjalne zamówienie. Przy podejmowaniu decyzji o kupnie sejfu musimy zwrócić uwagę na wiele bardzo ważnych czynników. O czym mowa? Mowa o wielkości, rodzaju montażu, zabezpieczeniach oraz materiale, z którego jest wykonany. To głównie należy brać pod uwagę. Na pewno nie powinniśmy się sugerować ceną. Dobry sejf obowiązkowo musi spełniać wszelkie określone parametry.

Sejfy dostępne na rynku mogą być bez atestu, czy też z atestem. Te atestowane są oczywiście dużo droższe. Jeśli myślimy o montażu w domu, to chociaż zależy nam na dobrych parametrach, to nie możemy także dać się zwariować. Sejf do domowego użytku nie musi posiadać atestu. Będzie zatem o wiele tańszy, ale spełni naprawdę wysokie standardy.

Na rynku możemy się także spotkać z wolnostojącymi sejfami, ściennymi, meblowymi oraz podłogowymi. Do montażu najtrudniejsze są sejfy ścienne. Dlatego decyzja o ich zakupie powinna być podjęta podczas remontu domu, a najlepiej jeszcze na etapie jego budowy. Meblowe sejfy możliwe są do instalacji w zasadzie w każdym meblu. Wolnostojące mogą praktycznie rezydować w każdym miejscu wybranym. Przy montażu sejfu pamiętać należy, aby był dostępny on w pomieszczeniu głównie dla samych domowników. Raczej nie powinien to być salon, w którym przebywają goście.