15 kwietnia, 2024

Kupno działki budowlanej bez obaw

Przy zakupie działki budowlanej powinniśmy się poważnie zastanowić nad kilkoma rzeczami. Ładna okolica to nie jest jedyne kryterium wyboru. Zanim zdecydujemy się na zakup jakiejkolwiek działki warto sprawdzić kilka rzeczy, by później nie było żadnych problemów.

1. Bardzo ważną rzeczą jest dogodna lokalizacja. Przed zakupem należy sprawdzić jak wyglądają drogi, którymi będziemy się przemieszczać i ile nam to zajmie. Nie warto inwestować pieniędzy w działkę, od której droga do naszej pracy to droga przez mękę.

2. Ważne jest również to, by zweryfikować stan prawny działki, jej przeznaczenie, uzbrojenie jak również plany gminy. Nie sprawdzając tych informacji możemy narazić się na problemy finansowe. Na początek należy dowiedzieć się pod jaką zabudowę przeznaczony jest grunt, następnie uzyskujemy informacje jaki dom możemy postawić (parterowy, piętrowy czy większy).

3. Kupując działkę sprawdzamy jej wielkość i kształt tak, by nie stanowiły one problemy przy robieniu projektu domu.

4. Kolejna rzecz ważna przy zakupie to informacja czy grunt nie jest gruntem zalewowym. Tu należy sprawdzić mapy ryzyka powodziowego.

5. Sprawdzamy również to jakie instalacje są podłączone do terenu a jeśli nie ma żadnych to szukamy informacji jaki będzie koszt podłączenia.

6. Ważne jest to, by dowiedzieć się czy działka nie jest obciążona hipoteką.

To są główne zasady, których powinno się trzymać jeśli chcemy kupić działkę budowlaną. Bez sprawdzenia tych danych możemy narobić sobie nie małych problemów. https://www.hestianieruchomosci.pl/