25 maja, 2024

Jak działają fundację?

Czy warto wspierać fundacje, które pomagają chorym dzieciom? Może sami chcielibyśmy założyć fundację, ale nie wiemy od czego zacząć? Warto byłoby na samym początku dowiedzieć się jak działają takie fundacje, jak na przykład fundacja dla dzieci niepełnosprawnych. Przybliżmy sobie nieco bliżej ten temat.

Komu pomagają fundacje? Musimy mieć świadomość, że właściwie fundację może założyć każdy z nas. Najbardziej znane są oczywiście fundacje, które pomagają dzieciom chorym, osobom niepełnosprawnym w każdym wieku, jak i także zwierzętom. Niestety, zanim przelejemy nasze ciężko zarobione pieniądze, to warto sprawdzić czy fundacja niesie faktycznie pomoc, czy może została założona tylko i wyłącznie dla korzyści jej właścicieli.

Zawsze musimy sprawdzić samą wiarygodność danej fundacji. Przede wszystkim należy się przekonać, czy jest faktycznie zarejestrowana, nie posiada jakiś długów oraz czy przypadkiem nie jest w stanie upadłości. Takowe informacje możemy uzyskać bezpłatnie. W jaki sposób? Wystarczy skorzystać ze strony rządowej Ministerstwa Sprawiedliwości. Każda z fundacji powinna na nasze życzenie powinna nam przekazać sprawozdanie finansowe. Jeśli z jakiś powodów nie chce tego zrobić, to znaczy, że może przed nami coś ukrywać.

Na całe szczęście na rynku funkcjonuje mnóstwo fundacji, które rzeczywiście chcą pomagać, a nie oszukiwać swoich darczyńców oraz podopiecznych. Musimy wierzyć w ludzi. Ludzi o dobrych sercach na całe szczęście nie brakuje. Wiedzmy o tym.