25 maja, 2024

Falownik trójfazowy – co to takiego?

Na rynku znajdziemy wiele modeli, jak i także marek falowników. Wybierając falownik trójfazowy, powinniśmy się koniecznie sugerować jego parametrami oraz także funkcjami, które pełni. Najbardziej istotny jest sam tryb sterowania falownika.

Wybór marki falownika się rozstrzyga pomiędzy kilkoma producentami. Cena jest oczywiście ściśle powiązana z samym producentem oraz także techniczną specyfikacją urządzenia. Wybór falownika powinien być uzależniony od mocy elektrycznego silnika. Oba urządzenia powinny mieć koniecznie taką samą moc. Po wyborze falownika musimy go zamontować, postępując według instrukcji, która jest dołączona do urządzenia.

Falownik jest urządzeniem elektrycznym, który jest znany jako przemiennik mocy lub też przetwornik. Odpowiada on za zamianę prądu stałego na prąd przemienny o częstotliwości regularnej. Reguluje także obrotową prędkość oraz także obrotowy moment indykcyjnego silnika, który to napędza maszynę. Falownik jest oczywiście niezbędny przy samym napędzie maszyny.