20 lipca, 2024

Facebook Ads – czym jest? Jak działa?

źródłó: pixabay.com/LoboStudioHamburg

Reklamy na Facebooku to forma reklamy internetowej w serwisie Facebook. Reklamy mogą być wyświetlane użytkownikom Facebooka na podstawie informacji demograficznych użytkownika oraz zawartości strony, na której się pojawiają. Kiedy użytkownik kliknie reklamę, nazywa się to impresją. Reklamodawca jest obciążany, gdy użytkownik kliknie jego reklamę lub gdy użytkownik odwiedzi jego stronę internetową z linku w reklamie.

Facebook wprowadził zmiany w swojej platformie reklamowej, aby ułatwić małym firmom reklamowanie swoich produktów i usług. Firma wprowadziła również nowe narzędzie o nazwie “Facebook Boost”, który pozwala reklamodawcom promować posty w celu osiągnięcia więcej ludzi, którzy śledzą je lub polubili swoją stronę. Po więcej zapraszamy na adverther.pl

Facebook Ads to najpopularniejsza platforma reklamowa na świecie. Jest on używany przez marketerów, małych firm i dużych marek do osiągnięcia ich docelowych odbiorców. Zanim zaczniemy z tego przewodnika do Facebook Ads, pozwól nam odpowiedzieć na niektóre z najbardziej palących pytań:

Co to jest reklama na Facebooku?

Facebook Ads to reklamy online, które pojawiają się na Facebooku. Są one wyświetlane użytkownikowi na podstawie jego zainteresowań i zachowań, a także informacji o jego demografii i lokalizacji. Możesz użyć Facebook Ads do promocji swojej firmy lub marki, zwiększyć zaangażowanie w post lub uzyskać więcej polubień na stronie.

Jak to działa?

Kiedy ktoś kliknie reklamę, zostanie przeniesiony na stronę docelową, gdzie dowie się więcej o tym, co oferujesz. Wszystko to dzieje się bez opuszczania Facebooka – nawet jeśli nie jest kliknięty od razu! Oznacza to, że większość ludzi nawet nie będzie wiedziała, że widziała reklamę, chyba że zdecydują się przejść przez to, co oferuje (jak zapisanie się do newslettera).