20 lipca, 2024

Czy wiesz na co zwrócić uwagę wybierając wózek spacerowy?

Wiadomo, że każdy klient ma inne potrzeby. Jednocześnie wózki spacerowe to bardzo szeroka oferta. Każda spacerówka ma określone cechy. Gdy oglądamy sobie w sklepie poszczególne wózki spacerowe, to musimy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii.

Pierwszą z nich jest siedzisko rozkładane na płasko. Dzieci zasypiają często na spacerach. Jeśli podróżowało wcześniej w gondoli, to może do tego być już przyzwyczajone. Zadbajmy zatem o to, aby nasza spacerówka miała opcję rozkładania siedziska całkowicie na płasko. Warto także sprawdzić czy jest ono dosyć wygodne oraz szerokie.

Bardzo ważna jest także szeroka buda. Na spacerze bez dwóch zdań przyda się bardzo solidna ochrona przed deszczem słońcem oraz wiatrem. Zapewni ją duża oraz przede wszystkim solidna buda. Sprawdźmy także czy w danym wózki jest podnóżek z możliwością regulowania. Dziecko, którego nóżki nie będą sięgały do podnóżka będzie się po prostu męczyło w wózku. Dlatego też sprawdźmy, czy model, który planujemy zakupić, ma samą możliwość jego regulowania.

Niezmiernie istotne są także przednie obrotowe koła z możliwością blokady. Pamiętajmy, że spacerowy wózek będzie używany przez cały rok, także zimą. Wówczas błoto pośniegowe będzie znacznie utrudniało jazdę. Na sam koniec wspomnijmy o przekładanym siedzisku. Na początku warto widzieć dziecko i na pewno zadbać o to, aby było skierowane do nas przodem. Im będzie ono starsze, tym będzie bardziej chciało jeździć przodem, a więc przekładane siedzisko może odgrywać bardzo ważną rolę.