25 maja, 2024

Co należy wiedzieć o uzupełnianiu krzemu w organizmie?

Krzem w formie naturalne można spotkać w naprawdę wielu składnikach zdrowej oraz codziennej diety. Gdy chcemy zwiększyć zawartość krzemu w organizmie, należy wprowadzić do niej przede wszystkim pokrzywę, kozieradkę, skrzyp polny, przywrotnik, podbiał pospolity, algi, przywrotnik pospolity, czosnek oraz ziarna zbóż. Krzem znajduje się także w źródlanej wodzie, dlatego też warto ją pić, zaspokajając przy okazji zapotrzebowanie dzienne na płyny (minimum dwa litry).

O poziom prawidłowy krzemu warto dbać absolutnie przez cały rok, jednak szczególnie jesienią jest on niezbędny do funkcjonowania prawidłowego oraz także wzmocnienia organizmu. Jeśli dieta wartościowa nie jest w stanie zaspokoić zapotrzebowania na ten minerał, warto ją uzupełnić o suplementację odpowiednią. W internetowych aptekach, jak i w aptekach stacjonarnych znajdziemy krzem suplementy w różnych formach. Są to krzem suplementy w płynie, jak i oczywiście tabletki. Bardzo dużą zaletą produktu jest ponad siedemdziesiąt proces przyswajalności przez organizm oraz także to, że nie zaobserwowano ubocznych skutków jego stosowaniu. Wzbogacimy dzięki niemu swoją dietę oraz także wzmocnimy organizm na sezon jesienny, jak i zimowy.

Krzem w organizmie jest niezwykle ważny, a więc pamiętajmy o tym, aby nie było żadnego niedoboru. Robienie regularnych badań na pewno pomoże nam kontrolować swój organizm. Jesteśmy dzięki temu w stanie zareagować w porę. Nie chodzi od razu o leki, ale o wspomniane już suplementy.